Producent szamb – 3 rzeczy, które trzeba sprawdzić przed wybraniem firmy

Bezodpływowe zbiorniki cieszą się ogromną popularnością zarówno w Polsce, jak i w Europie. Głównymi powodami takiego zjawiska są: wysoka jakość, praktyczność i przyjazność takiego rozwiązania w stosunku do środowiska. Aby móc jednak cieszyć się takimi zaletami trzeba wybrać produkt od sprawdzonej firmy. Każdy jednak producent szamb oferuje szamba o różnych walorach. Dlatego warto zawsze weryfikować 3 aspekty przed zakupem. Jakich?

Jakość betonowego szamba

Szamba wykonane z betonu ciężko zobaczyć z bliska z uwagi na specyfikę takiego urządzenia. Wcale to nie oznacza, że zakup powinien być znakiem zapytania. Każdy producent szamb ma czytelną stronę internetową, z której można pobrać kartę katalogową każdego produktu. Dokument tego typu pozwala zweryfikować, jak kształtuje się skład zbiornika i jakiej klasy jest beton wykorzystany do stworzenia zbiornika. 

Gwarancja na produkt

Na współczesnym rynku praktycznie nie spotkamy już produktu, który nie jest objęty gwarancją. Nie inaczej jest w przypadku zbiorników bezodpływowych. Każdy producent szamb godny polecenia oferuje zazwyczaj gwarancję 2-letnią lub 5-letnią. Praktycznie nie ma lepszej praktyki, która potwierdza, że producent zapewnia jakość, a w przypadku utraty szczelności udzieli fachowej pomocy, obejmującej wymianę zbiornika na nowy. 

Jakość potwierdzona certyfikatami

Zbiornik betonowy na nieczystości to szczególny zbiornik, którego rozszczelnienie może grozić katastrofą, którą odczuje nie tylko środowisko, lecz również właściciel nieruchomości. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto poprosić, aby producent szamb przedstawił certyfikaty jakości i dokumenty, potwierdzające zarówno dopuszczenie produktu na rynek, jak i możliwość grodzenia nieczystości płynnych. 

About the Author

You may also like these

No Related Post