Frico Tygrys P53

Frico Tygrys P53 – kompaktowe ogrzewanie do miejsc, gdzie liczy się praktyczność

Gdy potrzebujesz skutecznego źródła ciepła do pomieszczeń użytkowych, warto postawić na urządzenie stworzone z myślą o codziennej pracy. Frico Tygrys P53 to nagrzewnica o zwartej konstrukcji, która nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie zapewnia moc grzewczą wystarczającą do ogrzewania mniejszych i średnich przestrzeni.

Model ten sprawdza się szczególnie tam, gdzie liczy się szybki efekt i możliwość elastycznego ustawienia. To dobre rozwiązanie do garaży, warsztatów i sklepów, a także do innych pomieszczeń, w których chcesz utrzymać komfortową temperaturę bez skomplikowanej instalacji.

Producent przewidział różne warianty użytkowania: nagrzewnica może być przenośna lub montowana na ścianach, zależnie od tego, jak zorganizowana jest przestrzeń i jak często chcesz zmieniać jej ustawienie.

Jak działa sterowanie i dlaczego wentylator pracuje tylko wtedy, gdy ma sens

Frico Tygrys P53 został zaprojektowany tak, aby praca urządzenia była bardziej przewidywalna i dopasowana do potrzeb użytkownika. Wybieracz funkcji współpracuje z termostatem, który steruje pracą wentylatora.

W praktyce oznacza to, że wentylator nie pracuje stale – uruchamia się dopiero wtedy, gdy nagrzewnica jest włączona. Dzięki temu łatwiej utrzymać właściwy tryb ogrzewania i ograniczyć niepotrzebne działanie elementów roboczych.

To szczególnie ważne w miejscach, gdzie urządzenie ma pracować w cyklach: podczas przerw, w godzinach otwarcia sklepu albo wtedy, gdy warsztat jest faktycznie używany.

Wymiary, ciężar i montaż – Frico Tygrys P53 wpasuje się w większość przestrzeni

W wielu zastosowaniach kluczowe są gabaryty. Frico Tygrys P53 ma kompaktową budowę, dzięki czemu można go wygodnie umiejscowić w pomieszczeniu. Producent podaje wymiary urządzenia: 445/290/385 mm (wys./szer./gł.), co ułatwia planowanie miejsca na instalację lub ustawienie.

Nie bez znaczenia jest również masa – urządzenie waży 6,7 kg. Taka waga pozwala na wygodne przenoszenie w razie potrzeby, a jednocześnie konstrukcja pozostaje stabilna w typowych warunkach pracy.

Jeśli zależy Ci na stałej instalacji, nagrzewnica może być również zamontowana na ścianie. Dzięki temu ciepło jest rozprowadzane w obrębie pomieszczenia w sposób bardziej kontrolowany, a Ty zyskujesz dodatkową przestrzeń roboczą.

Dane techniczne Frico Tygrys P53

Parametr Wartość
Producent / model Frico Tygrys P53
SKU eb1038ee5537
Moc 5,0 kW
Napięcie zasilania 400 V
Stopnie mocy 0 / 2,5 / 5 kW
Wymiary (wys./szer./gł.) 445 / 290 / 385 mm
Ciężar 6,7 kg
Cena 1820,4 zł

Gdzie sprawdzi się Frico Tygrys P53 i jakie ma zalety użytkowe

Frico Tygrys P53 jest zaprojektowany z myślą o realnych warunkach w obiektach użytkowych. Krótka droga do efektu grzewczego oraz możliwość dopasowania pracy do aktualnych potrzeb to cechy, które docenisz w miejscu, gdzie temperatura zmienia się w ciągu dnia.

W praktyce nagrzewnica sprawdzi się jako wsparcie ogrzewania w:

  • garażach i przestrzeniach technicznych, gdzie liczy się szybkie dogrzanie
  • warsztatach i sklepach, gdzie urządzenie może pracować w cyklach zależnych od ruchu i godzin otwarcia

Dodatkowo zwarta konstrukcja i niewielkie gabaryty ułatwiają organizację przestrzeni, a sterowanie przez termostat z wybierakiem funkcji pomaga utrzymać bardziej rozsądny sposób pracy wentylatora.

Jeśli szukasz nagrzewnicy, która daje moc 5,0 kW przy zasilaniu 400 V i oferuje stopnie 0/2,5/5 kW, Tygrys P53 będzie jednym z najbardziej praktycznych wyborów do codziennego użytku.

About the Author

You may also like these